73 Okan Buruk PES 2008
| Name | Okan Buruk |
|---|---|
| ID | 1353 |
| Nationality | Turkey |
| Club | Galatasaray |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 34 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 169cm |
| Weight | 69kg |
| Shirt Number | 7 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
76
Attack
55
Defence
65
Body Balance
81
Stamina
84
Top Speed
85
Acceleration
76
Response
85
Agility
82
Dribble Accuracy
78
Dribble Speed
81
Short Pass Accuracy
73
Short Pass Speed
81
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
80
Shot Accuracy
75
Shot Power
82
Shot Technique
72
Free Kick Accuracy
72
Swerve
81
Header
82
Jump
82
Technique
81
Aggression
75
Mentality
50
GK Skills
70
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Reaction
| Name | Okan Buruk |
|---|---|
| ID | 1353 |
| Nationality | Turkey |
| Club | Galatasaray |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 34 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 169cm |
| Weight | 69kg |
| Shirt Number | 7 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
