66 Okazaki PES 2010
| Name | Okazaki |
|---|---|
| Full Name | Shinji Okazaki |
| ID | 15050 |
| Nationality | Japan |
| Club | Free Agent |
| National Team | Japan |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 173cm |
| Weight | 70kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
75
Attack
55
Defence
72
Body Balance
84
Stamina
73
Top Speed
81
Acceleration
86
Response
77
Agility
73
Dribble Accuracy
77
Dribble Speed
69
Short Pass Accuracy
63
Short Pass Speed
68
Long Pass Accuracy
66
Long Pass Speed
75
Shot Accuracy
75
Shot Power
77
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
63
Swerve
85
Header
77
Jump
72
Technique
83
Aggression
77
Mentality
50
GK Skills
74
Team Work
4
Condition
Skills
- Positioning
- Scoring
- DF Positioning
| Name | Okazaki |
|---|---|
| Full Name | Shinji Okazaki |
| ID | 15050 |
| Nationality | Japan |
| Club | Free Agent |
| National Team | Japan |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 173cm |
| Weight | 70kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
