64 Olvajo PES 2010
| Name | Olvajo |
|---|---|
| ID | 53487 |
| Nationality | Spain |
| Club | S.D. Quaztolla |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 32 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 183cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 7 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
70
Attack
52
Defence
70
Body Balance
70
Stamina
68
Top Speed
72
Acceleration
69
Response
72
Agility
73
Dribble Accuracy
71
Dribble Speed
79
Short Pass Accuracy
77
Short Pass Speed
80
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
67
Shot Accuracy
75
Shot Power
65
Shot Technique
75
Free Kick Accuracy
76
Swerve
62
Header
68
Jump
75
Technique
67
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
70
Team Work
4
Condition
Skills
- S02 Passer
| Name | Olvajo |
|---|---|
| ID | 53487 |
| Nationality | Spain |
| Club | S.D. Quaztolla |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 32 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 183cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 7 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
