61 Ordaz PES 2010
| Name | Ordaz |
|---|---|
| ID | 9702 |
| Nationality | Spain |
| Club | Masterleague Default |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 11 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
77
Attack
48
Defence
74
Body Balance
73
Stamina
70
Top Speed
71
Acceleration
69
Response
70
Agility
70
Dribble Accuracy
61
Dribble Speed
67
Short Pass Accuracy
65
Short Pass Speed
59
Long Pass Accuracy
58
Long Pass Speed
80
Shot Accuracy
69
Shot Power
70
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
55
Swerve
77
Header
67
Jump
68
Technique
83
Aggression
54
Mentality
50
GK Skills
67
Team Work
4
Condition
Skills
- Scoring
| Name | Ordaz |
|---|---|
| ID | 9702 |
| Nationality | Spain |
| Club | Masterleague Default |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 11 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
