82 Orhaimnalz (Overmars) PES 2008
| Name | Orhaimnalz |
|---|---|
| Real Name | Overmars |
| Full Name | Marc Overmars |
| ID | 66464 |
| Real ID | 928 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | Free Agent |
| National Team | Classic France |
| Position | WF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 72kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
82
Attack
41
Defence
71
Body Balance
94
Stamina
71
Top Speed
96
Acceleration
77
Response
90
Agility
89
Dribble Accuracy
94
Dribble Speed
71
Short Pass Accuracy
81
Short Pass Speed
71
Long Pass Accuracy
81
Long Pass Speed
73
Shot Accuracy
82
Shot Power
69
Shot Technique
66
Free Kick Accuracy
68
Swerve
65
Header
72
Jump
78
Technique
83
Aggression
67
Mentality
50
GK Skills
67
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Reaction
| Name | Orhaimnalz |
|---|---|
| Real Name | Overmars |
| Full Name | Marc Overmars |
| ID | 66464 |
| Real ID | 928 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | Free Agent |
| National Team | Classic France |
| Position | WF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 72kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
