75 Orhan Ak PES 2008
| Name | Orhan Ak |
|---|---|
| ID | 5662 |
| Nationality | Turkey |
| Club | Free Agent |
| National Team | Turkey |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 179cm |
| Weight | 74kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
65
Attack
73
Defence
75
Body Balance
82
Stamina
81
Top Speed
80
Acceleration
71
Response
72
Agility
72
Dribble Accuracy
73
Dribble Speed
71
Short Pass Accuracy
74
Short Pass Speed
76
Long Pass Accuracy
74
Long Pass Speed
62
Shot Accuracy
79
Shot Power
59
Shot Technique
55
Free Kick Accuracy
60
Swerve
76
Header
79
Jump
71
Technique
72
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
70
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Orhan Ak |
|---|---|
| ID | 5662 |
| Nationality | Turkey |
| Club | Free Agent |
| National Team | Turkey |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 179cm |
| Weight | 74kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
