73 Orkun Usak PES 2009
| Name | Orkun Usak |
|---|---|
| ID | 36836 |
| Nationality | Turkey |
| Club | Galatasaray A.S. |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 78kg |
| Shirt Number | 54 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
76
Defence
80
Body Balance
58
Stamina
65
Top Speed
68
Acceleration
82
Response
65
Agility
53
Dribble Accuracy
52
Dribble Speed
52
Short Pass Accuracy
50
Short Pass Speed
53
Long Pass Accuracy
58
Long Pass Speed
43
Shot Accuracy
77
Shot Power
45
Shot Technique
40
Free Kick Accuracy
43
Swerve
45
Header
78
Jump
50
Technique
62
Aggression
71
Mentality
76
GK Skills
68
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
| Name | Orkun Usak |
|---|---|
| ID | 36836 |
| Nationality | Turkey |
| Club | Galatasaray A.S. |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 78kg |
| Shirt Number | 54 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
