69 Ortlechner PES 2010
| Name | Ortlechner |
|---|---|
| ID | 40042 |
| Nationality | Austria |
| Club | Free Agent |
| National Team | Austria |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 186cm |
| Weight | 80kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
59
Attack
71
Defence
80
Body Balance
77
Stamina
73
Top Speed
72
Acceleration
72
Response
69
Agility
68
Dribble Accuracy
70
Dribble Speed
67
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
59
Shot Accuracy
74
Shot Power
60
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
63
Swerve
70
Header
72
Jump
70
Technique
63
Aggression
74
Mentality
50
GK Skills
75
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Ortlechner |
|---|---|
| ID | 40042 |
| Nationality | Austria |
| Club | Free Agent |
| National Team | Austria |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 186cm |
| Weight | 80kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
