63 Osmar PES 2010
| Name | Osmar |
|---|---|
| Full Name | Osmar Barba |
| ID | 41024 |
| Nationality | Spain |
| Club | R. Racing C. |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 192cm |
| Weight | 84kg |
| Shirt Number | 28 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
50
Attack
65
Defence
77
Body Balance
73
Stamina
69
Top Speed
71
Acceleration
73
Response
67
Agility
66
Dribble Accuracy
68
Dribble Speed
65
Short Pass Accuracy
69
Short Pass Speed
66
Long Pass Accuracy
66
Long Pass Speed
53
Shot Accuracy
72
Shot Power
56
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
65
Swerve
72
Header
73
Jump
67
Technique
53
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
67
Team Work
3
Condition
Skills
| Name | Osmar |
|---|---|
| Full Name | Osmar Barba |
| ID | 41024 |
| Nationality | Spain |
| Club | R. Racing C. |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 192cm |
| Weight | 84kg |
| Shirt Number | 28 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
