69 Ottl PES 2008
| Name | Ottl |
|---|---|
| ID | 31485 |
| Nationality | Germany |
| Club | Bayern Munich |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 77kg |
| Shirt Number | 16 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
62
Attack
68
Defence
80
Body Balance
77
Stamina
82
Top Speed
75
Acceleration
73
Response
72
Agility
73
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
74
Short Pass Accuracy
71
Short Pass Speed
74
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
58
Shot Accuracy
76
Shot Power
64
Shot Technique
64
Free Kick Accuracy
60
Swerve
77
Header
77
Jump
73
Technique
62
Aggression
67
Mentality
50
GK Skills
74
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Ottl |
|---|---|
| ID | 31485 |
| Nationality | Germany |
| Club | Bayern Munich |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 77kg |
| Shirt Number | 16 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
