64 Overbrenner PES 2010
| Name | Overbrenner |
|---|---|
| ID | 53661 |
| Nationality | Austria |
| Club | FK Odersteich |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 189cm |
| Weight | 82kg |
| Shirt Number | 20 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
71
Attack
43
Defence
71
Body Balance
77
Stamina
76
Top Speed
74
Acceleration
69
Response
78
Agility
77
Dribble Accuracy
73
Dribble Speed
74
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
73
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
64
Shot Accuracy
74
Shot Power
63
Shot Technique
66
Free Kick Accuracy
67
Swerve
65
Header
68
Jump
75
Technique
70
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
67
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Overbrenner |
|---|---|
| ID | 53661 |
| Nationality | Austria |
| Club | FK Odersteich |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 189cm |
| Weight | 82kg |
| Shirt Number | 20 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
