75 Ozcan PES 2010
| Name | Ozcan |
|---|---|
| Full Name | Ramazan Özcan |
| ID | 35290 |
| Nationality | Austria |
| Club | Beşi̇ktaş Jk |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 84kg |
| Shirt Number | 57 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
76
Defence
82
Body Balance
60
Stamina
65
Top Speed
67
Acceleration
85
Response
67
Agility
54
Dribble Accuracy
55
Dribble Speed
52
Short Pass Accuracy
55
Short Pass Speed
56
Long Pass Accuracy
58
Long Pass Speed
43
Shot Accuracy
81
Shot Power
41
Shot Technique
40
Free Kick Accuracy
41
Swerve
43
Header
79
Jump
52
Technique
60
Aggression
66
Mentality
76
GK Skills
62
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Ozcan |
|---|---|
| Full Name | Ramazan Özcan |
| ID | 35290 |
| Nationality | Austria |
| Club | Beşi̇ktaş Jk |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 84kg |
| Shirt Number | 57 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
