66 Ozgurcan Ozcan PES 2008
| Name | Ozgurcan Ozcan |
|---|---|
| ID | 30081 |
| Nationality | Turkey |
| Club | Galatasaray |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 184cm |
| Weight | 83kg |
| Shirt Number | 27 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
71
Attack
27
Defence
75
Body Balance
75
Stamina
82
Top Speed
75
Acceleration
77
Response
73
Agility
72
Dribble Accuracy
73
Dribble Speed
65
Short Pass Accuracy
64
Short Pass Speed
62
Long Pass Accuracy
66
Long Pass Speed
70
Shot Accuracy
76
Shot Power
72
Shot Technique
62
Free Kick Accuracy
55
Swerve
78
Header
82
Jump
74
Technique
78
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
63
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Scoring
| Name | Ozgurcan Ozcan |
|---|---|
| ID | 30081 |
| Nationality | Turkey |
| Club | Galatasaray |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 184cm |
| Weight | 83kg |
| Shirt Number | 27 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
