71 P. Aubameyang PES 2010
| Name | P. Aubameyang |
|---|---|
| Full Name | Pierre-Emerick Aubameyang |
| ID | 40323 |
| Nationality | France |
| Club | LOSC Lille Métropole |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 11 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
70
Attack
35
Defence
80
Body Balance
75
Stamina
82
Top Speed
84
Acceleration
80
Response
75
Agility
78
Dribble Accuracy
85
Dribble Speed
69
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
69
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
73
Shot Accuracy
76
Shot Power
73
Shot Technique
62
Free Kick Accuracy
59
Swerve
68
Header
82
Jump
77
Technique
80
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
71
Team Work
4
Condition
Skills
- S21 Super Sub
- Dribbling
| Name | P. Aubameyang |
|---|---|
| Full Name | Pierre-Emerick Aubameyang |
| ID | 40323 |
| Nationality | France |
| Club | LOSC Lille Métropole |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 11 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
