68 P. Cisse PES 2008
| Name | P. Cisse |
|---|---|
| Full Name | Papiss Cissé |
| ID | 36697 |
| Nationality | Senegal |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 18 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
74
Attack
33
Defence
78
Body Balance
81
Stamina
78
Top Speed
77
Acceleration
78
Response
76
Agility
74
Dribble Accuracy
77
Dribble Speed
66
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
66
Long Pass Accuracy
67
Long Pass Speed
72
Shot Accuracy
76
Shot Power
78
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
61
Swerve
73
Header
79
Jump
73
Technique
78
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
64
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | P. Cisse |
|---|---|
| Full Name | Papiss Cissé |
| ID | 36697 |
| Nationality | Senegal |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 18 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players