76 P. Contreras PES 2008
| Name | P. Contreras |
|---|---|
| Full Name | Pablo Contreras |
| ID | 1668 |
| Nationality | Chile |
| Club | Free Agent |
| National Team | Chile |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 78kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
58
Attack
79
Defence
80
Body Balance
80
Stamina
78
Top Speed
83
Acceleration
74
Response
78
Agility
77
Dribble Accuracy
74
Dribble Speed
64
Short Pass Accuracy
65
Short Pass Speed
70
Long Pass Accuracy
74
Long Pass Speed
70
Shot Accuracy
76
Shot Power
71
Shot Technique
64
Free Kick Accuracy
54
Swerve
77
Header
87
Jump
70
Technique
60
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
69
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | P. Contreras |
|---|---|
| Full Name | Pablo Contreras |
| ID | 1668 |
| Nationality | Chile |
| Club | Free Agent |
| National Team | Chile |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 78kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
