74 Padelli PES 2010
| Name | Padelli |
|---|---|
| Full Name | Daniele Padelli |
| ID | 8959 |
| Nationality | Italy |
| Club | A.S. Bari |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 191cm |
| Weight | 82kg |
| Shirt Number | 25 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
75
Defence
83
Body Balance
56
Stamina
65
Top Speed
64
Acceleration
79
Response
64
Agility
52
Dribble Accuracy
53
Dribble Speed
50
Short Pass Accuracy
50
Short Pass Speed
55
Long Pass Accuracy
65
Long Pass Speed
42
Shot Accuracy
81
Shot Power
44
Shot Technique
42
Free Kick Accuracy
42
Swerve
40
Header
76
Jump
46
Technique
52
Aggression
64
Mentality
78
GK Skills
62
Team Work
5
Condition
Skills
| Name | Padelli |
|---|---|
| Full Name | Daniele Padelli |
| ID | 8959 |
| Nationality | Italy |
| Club | A.S. Bari |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 191cm |
| Weight | 82kg |
| Shirt Number | 25 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
