70 Paillot PES 2010
| Name | Paillot |
|---|---|
| ID | 33672 |
| Nationality | France |
| Club | Grenoble Foot 38 |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 191cm |
| Weight | 83kg |
| Shirt Number | 3 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
47
Attack
75
Defence
78
Body Balance
73
Stamina
75
Top Speed
75
Acceleration
76
Response
68
Agility
66
Dribble Accuracy
63
Dribble Speed
67
Short Pass Accuracy
65
Short Pass Speed
68
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
55
Shot Accuracy
73
Shot Power
58
Shot Technique
55
Free Kick Accuracy
56
Swerve
75
Header
73
Jump
67
Technique
55
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
70
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Paillot |
|---|---|
| ID | 33672 |
| Nationality | France |
| Club | Grenoble Foot 38 |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 191cm |
| Weight | 83kg |
| Shirt Number | 3 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
