80 Palermo PES 2009
| Name | Palermo |
|---|---|
| ID | 2312 |
| Nationality | Argentina |
| Club | C.A. Boca Juniors |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 34 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 187cm |
| Weight | 84kg |
| Shirt Number | 9 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
83
Attack
34
Defence
89
Body Balance
67
Stamina
68
Top Speed
68
Acceleration
80
Response
65
Agility
75
Dribble Accuracy
67
Dribble Speed
72
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
70
Long Pass Accuracy
65
Long Pass Speed
84
Shot Accuracy
83
Shot Power
86
Shot Technique
61
Free Kick Accuracy
54
Swerve
95
Header
78
Jump
78
Technique
80
Aggression
72
Mentality
50
GK Skills
73
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Scoring
- Post Player
- Centre
- One-Touch Pass
| Name | Palermo |
|---|---|
| ID | 2312 |
| Nationality | Argentina |
| Club | C.A. Boca Juniors |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 34 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 187cm |
| Weight | 84kg |
| Shirt Number | 9 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
