76 Paro PES 2009
| Name | Paro |
|---|---|
| ID | 5609 |
| Nationality | Italy |
| Club | Genoa CFC |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 176cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 19 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
70
Attack
63
Defence
74
Body Balance
79
Stamina
74
Top Speed
71
Acceleration
76
Response
73
Agility
81
Dribble Accuracy
70
Dribble Speed
83
Short Pass Accuracy
78
Short Pass Speed
81
Long Pass Accuracy
76
Long Pass Speed
66
Shot Accuracy
81
Shot Power
67
Shot Technique
77
Free Kick Accuracy
80
Swerve
71
Header
73
Jump
83
Technique
65
Aggression
73
Mentality
50
GK Skills
72
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Playmaking
- Shooting from Distance
- Centre
- Outside of the Boot
| Name | Paro |
|---|---|
| ID | 5609 |
| Nationality | Italy |
| Club | Genoa CFC |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 176cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 19 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
