63 Partouche PES 2009
| Name | Partouche |
|---|---|
| ID | 38832 |
| Nationality | France |
| Club | Paris Saint-Germain |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 173cm |
| Weight | 63kg |
| Shirt Number | 28 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
67
Attack
57
Defence
67
Body Balance
73
Stamina
75
Top Speed
76
Acceleration
69
Response
80
Agility
76
Dribble Accuracy
78
Dribble Speed
74
Short Pass Accuracy
75
Short Pass Speed
70
Long Pass Accuracy
74
Long Pass Speed
67
Shot Accuracy
72
Shot Power
68
Shot Technique
66
Free Kick Accuracy
64
Swerve
65
Header
73
Jump
76
Technique
74
Aggression
64
Mentality
50
GK Skills
66
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
| Name | Partouche |
|---|---|
| ID | 38832 |
| Nationality | France |
| Club | Paris Saint-Germain |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 173cm |
| Weight | 63kg |
| Shirt Number | 28 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
