81 Pasqual PES 2010
| Name | Pasqual |
|---|---|
| Full Name | Manuel Pasqual |
| ID | 32734 |
| Nationality | Italy |
| Club | ACF Fiorentina |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 178cm |
| Weight | 71kg |
| Shirt Number | 23 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
72
Attack
64
Defence
76
Body Balance
82
Stamina
80
Top Speed
78
Acceleration
75
Response
78
Agility
76
Dribble Accuracy
78
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
76
Short Pass Speed
86
Long Pass Accuracy
83
Long Pass Speed
65
Shot Accuracy
78
Shot Power
63
Shot Technique
75
Free Kick Accuracy
88
Swerve
68
Header
74
Jump
76
Technique
69
Aggression
75
Mentality
50
GK Skills
78
Team Work
6
Condition
Skills
- Side
| Name | Pasqual |
|---|---|
| Full Name | Manuel Pasqual |
| ID | 32734 |
| Nationality | Italy |
| Club | ACF Fiorentina |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 178cm |
| Weight | 71kg |
| Shirt Number | 23 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
