71 Pasquale PES 2009
| Name | Pasquale |
|---|---|
| Full Name | Giovanni Pasquale |
| ID | 4921 |
| Nationality | Italy |
| Club | Udinese Calcio |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 182cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 26 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
68
Attack
62
Defence
75
Body Balance
82
Stamina
82
Top Speed
76
Acceleration
66
Response
73
Agility
75
Dribble Accuracy
79
Dribble Speed
67
Short Pass Accuracy
74
Short Pass Speed
78
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
63
Shot Accuracy
77
Shot Power
60
Shot Technique
70
Free Kick Accuracy
68
Swerve
62
Header
76
Jump
76
Technique
70
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
| Name | Pasquale |
|---|---|
| Full Name | Giovanni Pasquale |
| ID | 4921 |
| Nationality | Italy |
| Club | Udinese Calcio |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 182cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 26 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
