69 Pattison PES 2008
| Name | Pattison |
|---|---|
| ID | 34114 |
| Nationality | South Africa |
| Club | Newcastle United |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 173cm |
| Weight | 78kg |
| Shirt Number | 35 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
64
Attack
64
Defence
80
Body Balance
77
Stamina
81
Top Speed
76
Acceleration
72
Response
77
Agility
74
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
73
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
60
Shot Accuracy
77
Shot Power
64
Shot Technique
62
Free Kick Accuracy
66
Swerve
68
Header
73
Jump
75
Technique
69
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
66
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Pattison |
|---|---|
| ID | 34114 |
| Nationality | South Africa |
| Club | Newcastle United |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 173cm |
| Weight | 78kg |
| Shirt Number | 35 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
