63 Paulinho PES 2009
| Name | Paulinho |
|---|---|
| ID | 38923 |
| Nationality | Brazil |
| Club | SC Internacional |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 172cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 31 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
55
Attack
63
Defence
72
Body Balance
78
Stamina
76
Top Speed
78
Acceleration
78
Response
78
Agility
72
Dribble Accuracy
68
Dribble Speed
73
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
69
Long Pass Speed
63
Shot Accuracy
72
Shot Power
60
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
63
Swerve
63
Header
70
Jump
75
Technique
55
Aggression
60
Mentality
50
GK Skills
72
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
| Name | Paulinho |
|---|---|
| ID | 38923 |
| Nationality | Brazil |
| Club | SC Internacional |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 172cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 31 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
