71 Paulo Cesar PES 2009
| Name | Paulo Cesar |
|---|---|
| ID | 4026 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Toulouse FC |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 176cm |
| Weight | 77kg |
| Shirt Number | 15 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
75
Attack
61
Defence
70
Body Balance
73
Stamina
74
Top Speed
72
Acceleration
68
Response
73
Agility
83
Dribble Accuracy
70
Dribble Speed
77
Short Pass Accuracy
74
Short Pass Speed
83
Long Pass Accuracy
78
Long Pass Speed
69
Shot Accuracy
83
Shot Power
69
Shot Technique
79
Free Kick Accuracy
84
Swerve
69
Header
75
Jump
82
Technique
71
Aggression
72
Mentality
50
GK Skills
72
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Passing
| Name | Paulo Cesar |
|---|---|
| ID | 4026 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Toulouse FC |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 176cm |
| Weight | 77kg |
| Shirt Number | 15 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
