71 Paulo Machado PES 2010
| Name | Paulo Machado |
|---|---|
| Full Name | Paulo Machado |
| ID | 30108 |
| Nationality | Portugal |
| Club | Toulouse FC |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 173cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 5 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
70
Attack
53
Defence
69
Body Balance
78
Stamina
77
Top Speed
83
Acceleration
75
Response
88
Agility
84
Dribble Accuracy
80
Dribble Speed
79
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
80
Long Pass Accuracy
78
Long Pass Speed
72
Shot Accuracy
82
Shot Power
73
Shot Technique
85
Free Kick Accuracy
80
Swerve
63
Header
70
Jump
78
Technique
72
Aggression
67
Mentality
50
GK Skills
73
Team Work
4
Condition
Skills
- Dribbling
- Shooting from Distance
| Name | Paulo Machado |
|---|---|
| Full Name | Paulo Machado |
| ID | 30108 |
| Nationality | Portugal |
| Club | Toulouse FC |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 173cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 5 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
