76 Pavlyuchenko PES 2009
| Name | Pavlyuchenko |
|---|---|
| ID | 4979 |
| Nationality | Russia |
| Club | North East London |
| National Team | Russia |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 78kg |
| Shirt Number | 9 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
83
Attack
40
Defence
80
Body Balance
83
Stamina
81
Top Speed
76
Acceleration
78
Response
74
Agility
78
Dribble Accuracy
74
Dribble Speed
74
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
67
Long Pass Speed
80
Shot Accuracy
79
Shot Power
80
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
60
Swerve
82
Header
73
Jump
83
Technique
76
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
76
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Scoring
- Post Player
- Side
- One-Touch Pass
| Name | Pavlyuchenko |
|---|---|
| ID | 4979 |
| Nationality | Russia |
| Club | North East London |
| National Team | Russia |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 78kg |
| Shirt Number | 9 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players

