59 Paymon PES 2008
| Name | Paymon |
|---|---|
| ID | 98544 |
| Real ID | 33008 |
| Nationality | Togo |
| Club | Free Agent |
| National Team | Togo |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 80kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
31
Attack
64
Defence
69
Body Balance
62
Stamina
65
Top Speed
67
Acceleration
68
Response
62
Agility
53
Dribble Accuracy
42
Dribble Speed
52
Short Pass Accuracy
45
Short Pass Speed
61
Long Pass Accuracy
52
Long Pass Speed
38
Shot Accuracy
68
Shot Power
41
Shot Technique
34
Free Kick Accuracy
41
Swerve
54
Header
62
Jump
55
Technique
35
Aggression
66
Mentality
64
GK Skills
61
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Paymon |
|---|---|
| ID | 98544 |
| Real ID | 33008 |
| Nationality | Togo |
| Club | Free Agent |
| National Team | Togo |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 80kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
