81 Pedro PES 2010
| Name | Pedro |
|---|---|
| Full Name | Pedro RodrÃguez |
| ID | 38567 |
| Nationality | Spain |
| Club | FC Barcelona |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 169cm |
| Weight | 64kg |
| Shirt Number | 17 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
80
Attack
45
Defence
70
Body Balance
80
Stamina
82
Top Speed
84
Acceleration
83
Response
85
Agility
84
Dribble Accuracy
85
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
78
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
83
Shot Accuracy
80
Shot Power
82
Shot Technique
72
Free Kick Accuracy
72
Swerve
65
Header
70
Jump
83
Technique
84
Aggression
69
Mentality
50
GK Skills
72
Team Work
4
Condition
Skills
- S14 Quick Turn
- S19 Quick Scissors Dribble
- Dribbling
| Name | Pedro |
|---|---|
| Full Name | Pedro RodrÃguez |
| ID | 38567 |
| Nationality | Spain |
| Club | FC Barcelona |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 169cm |
| Weight | 64kg |
| Shirt Number | 17 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
