62 Peli Pesca PES 2009
| Name | Peli Pesca |
|---|---|
| ID | 101104 |
| Real ID | 35568 |
| Nationality | Slovakia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Slovakia |
| Position | CB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 79kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
54
Attack
72
Defence
78
Body Balance
78
Stamina
75
Top Speed
73
Acceleration
73
Response
72
Agility
72
Dribble Accuracy
71
Dribble Speed
66
Short Pass Accuracy
65
Short Pass Speed
67
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
56
Shot Accuracy
78
Shot Power
56
Shot Technique
58
Free Kick Accuracy
60
Swerve
72
Header
78
Jump
70
Technique
65
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
67
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
| Name | Peli Pesca |
|---|---|
| ID | 101104 |
| Real ID | 35568 |
| Nationality | Slovakia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Slovakia |
| Position | CB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 79kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
