79 Perea PES 2009
| Name | Perea |
|---|---|
| Full Name | Luis Amaranto Perea |
| ID | 5050 |
| Nationality | Colombia |
| Club | Mad Rojo/Blanco |
| National Team | Colombia |
| Position | CB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 21 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
59
Attack
76
Defence
81
Body Balance
78
Stamina
98
Top Speed
84
Acceleration
82
Response
78
Agility
69
Dribble Accuracy
72
Dribble Speed
65
Short Pass Accuracy
78
Short Pass Speed
66
Long Pass Accuracy
81
Long Pass Speed
60
Shot Accuracy
83
Shot Power
65
Shot Technique
71
Free Kick Accuracy
61
Swerve
73
Header
85
Jump
67
Technique
60
Aggression
71
Mentality
50
GK Skills
67
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
- Marking
- Sliding Tackle
| Name | Perea |
|---|---|
| Full Name | Luis Amaranto Perea |
| ID | 5050 |
| Nationality | Colombia |
| Club | Mad Rojo/Blanco |
| National Team | Colombia |
| Position | CB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 21 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players

