75 Peric PES 2008
| Name | Peric |
|---|---|
| ID | 36719 |
| Nationality | Chile |
| Club | Free Agent |
| National Team | Chile |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 75kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
40
Attack
78
Defence
76
Body Balance
72
Stamina
62
Top Speed
73
Acceleration
86
Response
74
Agility
52
Dribble Accuracy
49
Dribble Speed
53
Short Pass Accuracy
46
Short Pass Speed
59
Long Pass Accuracy
63
Long Pass Speed
39
Shot Accuracy
75
Shot Power
40
Shot Technique
43
Free Kick Accuracy
46
Swerve
44
Header
84
Jump
52
Technique
60
Aggression
73
Mentality
76
GK Skills
72
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Peric |
|---|---|
| ID | 36719 |
| Nationality | Chile |
| Club | Free Agent |
| National Team | Chile |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 75kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
