89 Perucchi PES 2008
| Name | Perucchi |
|---|---|
| ID | 67698 |
| Real ID | 2162 |
| Nationality | Italy |
| Club | Masterleague Hide1 |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 88kg |
| Shirt Number | 12 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
96
Defence
88
Body Balance
77
Stamina
63
Top Speed
77
Acceleration
90
Response
80
Agility
58
Dribble Accuracy
56
Dribble Speed
66
Short Pass Accuracy
52
Short Pass Speed
62
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
40
Shot Accuracy
83
Shot Power
45
Shot Technique
47
Free Kick Accuracy
45
Swerve
45
Header
87
Jump
52
Technique
58
Aggression
73
Mentality
93
GK Skills
73
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Perucchi |
|---|---|
| ID | 67698 |
| Real ID | 2162 |
| Nationality | Italy |
| Club | Masterleague Hide1 |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 88kg |
| Shirt Number | 12 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
