54 Pesnata PES 2010
| Name | Pesnata |
|---|---|
| ID | 53489 |
| Nationality | Spain |
| Club | S.D. Quaztolla |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 179cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 9 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
53
Attack
67
Defence
77
Body Balance
67
Stamina
86
Top Speed
77
Acceleration
68
Response
80
Agility
66
Dribble Accuracy
70
Dribble Speed
66
Short Pass Accuracy
71
Short Pass Speed
62
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
55
Shot Accuracy
71
Shot Power
55
Shot Technique
82
Free Kick Accuracy
81
Swerve
61
Header
52
Jump
71
Technique
70
Aggression
51
Mentality
50
GK Skills
72
Team Work
5
Condition
Skills
- Centre
| Name | Pesnata |
|---|---|
| ID | 53489 |
| Nationality | Spain |
| Club | S.D. Quaztolla |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 179cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 9 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
