73 Petrachi PES 2009
| Name | Petrachi |
|---|---|
| Full Name | Davide Petrachi |
| ID | 33087 |
| Nationality | Italy |
| Club | U.S. Lecce |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 184cm |
| Weight | 83kg |
| Shirt Number | 22 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
69
Defence
78
Body Balance
59
Stamina
65
Top Speed
66
Acceleration
83
Response
66
Agility
50
Dribble Accuracy
55
Dribble Speed
53
Short Pass Accuracy
53
Short Pass Speed
50
Long Pass Accuracy
62
Long Pass Speed
40
Shot Accuracy
77
Shot Power
42
Shot Technique
45
Free Kick Accuracy
45
Swerve
45
Header
76
Jump
50
Technique
62
Aggression
65
Mentality
75
GK Skills
60
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
| Name | Petrachi |
|---|---|
| Full Name | Davide Petrachi |
| ID | 33087 |
| Nationality | Italy |
| Club | U.S. Lecce |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 184cm |
| Weight | 83kg |
| Shirt Number | 22 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
