71 Petralek (Pekarík) PES 2010
| Name | Petralek |
|---|---|
| Real Name | Pekarík |
| Full Name | Peter Pekarik |
| ID | 105266 |
| Real ID | 39730 |
| Nationality | Slovakia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Slovakia |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 176cm |
| Weight | 72kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
64
Attack
67
Defence
72
Body Balance
80
Stamina
80
Top Speed
78
Acceleration
72
Response
73
Agility
70
Dribble Accuracy
74
Dribble Speed
68
Short Pass Accuracy
67
Short Pass Speed
70
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
60
Shot Accuracy
72
Shot Power
60
Shot Technique
58
Free Kick Accuracy
62
Swerve
64
Header
75
Jump
72
Technique
65
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
72
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Petralek |
|---|---|
| Real Name | Pekarík |
| Full Name | Peter Pekarik |
| ID | 105266 |
| Real ID | 39730 |
| Nationality | Slovakia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Slovakia |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 176cm |
| Weight | 72kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
