71 Pichu PES 2010
| Name | Pichu |
|---|---|
| Full Name | Iván Cuéllar |
| ID | 9226 |
| Nationality | Spain |
| Club | Gij Rojo/Blanco |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 83kg |
| Shirt Number | 13 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
73
Defence
77
Body Balance
57
Stamina
67
Top Speed
65
Acceleration
80
Response
67
Agility
51
Dribble Accuracy
50
Dribble Speed
52
Short Pass Accuracy
49
Short Pass Speed
57
Long Pass Accuracy
57
Long Pass Speed
42
Shot Accuracy
78
Shot Power
42
Shot Technique
44
Free Kick Accuracy
45
Swerve
42
Header
80
Jump
47
Technique
62
Aggression
67
Mentality
74
GK Skills
70
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Pichu |
|---|---|
| Full Name | Iván Cuéllar |
| ID | 9226 |
| Nationality | Spain |
| Club | Gij Rojo/Blanco |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 83kg |
| Shirt Number | 13 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
