73 Pinillos PES 2010
| Name | Pinillos |
|---|---|
| ID | 8282 |
| Nationality | Spain |
| Club | R. Racing C. |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 35 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 174cm |
| Weight | 71kg |
| Shirt Number | 14 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
68
Attack
73
Defence
75
Body Balance
84
Stamina
74
Top Speed
75
Acceleration
76
Response
75
Agility
71
Dribble Accuracy
70
Dribble Speed
67
Short Pass Accuracy
73
Short Pass Speed
70
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
54
Shot Accuracy
73
Shot Power
53
Shot Technique
50
Free Kick Accuracy
62
Swerve
67
Header
76
Jump
71
Technique
65
Aggression
79
Mentality
50
GK Skills
85
Team Work
7
Condition
Skills
| Name | Pinillos |
|---|---|
| ID | 8282 |
| Nationality | Spain |
| Club | R. Racing C. |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 35 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 174cm |
| Weight | 71kg |
| Shirt Number | 14 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
