73 Plois (L. Price) PES 2010
| Name | Plois |
|---|---|
| Real Name | L. Price |
| Full Name | Lewis Price |
| ID | 98340 |
| Real ID | 32804 |
| Nationality | Wales |
| Club | Free Agent |
| National Team | Wales |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 191cm |
| Weight | 85kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
78
Defence
84
Body Balance
56
Stamina
63
Top Speed
66
Acceleration
80
Response
60
Agility
55
Dribble Accuracy
58
Dribble Speed
60
Short Pass Accuracy
63
Short Pass Speed
65
Long Pass Accuracy
62
Long Pass Speed
45
Shot Accuracy
73
Shot Power
52
Shot Technique
48
Free Kick Accuracy
45
Swerve
48
Header
83
Jump
51
Technique
58
Aggression
65
Mentality
77
GK Skills
68
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Plois |
|---|---|
| Real Name | L. Price |
| Full Name | Lewis Price |
| ID | 98340 |
| Real ID | 32804 |
| Nationality | Wales |
| Club | Free Agent |
| National Team | Wales |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 191cm |
| Weight | 85kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
