70 Police PES 2009
| Name | Police |
|---|---|
| ID | 38233 |
| Nationality | France |
| Club | Havre Athletic Club |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 189cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 20 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
66
Attack
65
Defence
79
Body Balance
74
Stamina
78
Top Speed
79
Acceleration
72
Response
78
Agility
73
Dribble Accuracy
71
Dribble Speed
70
Short Pass Accuracy
69
Short Pass Speed
68
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
59
Shot Accuracy
75
Shot Power
58
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
57
Swerve
69
Header
80
Jump
70
Technique
65
Aggression
62
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
| Name | Police |
|---|---|
| ID | 38233 |
| Nationality | France |
| Club | Havre Athletic Club |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 189cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 20 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
