64 Polom PES 2010
| Name | Polom |
|---|---|
| Full Name | Roman Polom |
| ID | 40835 |
| Nationality | Czech Republic |
| Club | Sparta Praha |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 17 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 179cm |
| Weight | 65kg |
| Shirt Number | 16 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
53
Attack
68
Defence
74
Body Balance
74
Stamina
74
Top Speed
73
Acceleration
70
Response
73
Agility
70
Dribble Accuracy
67
Dribble Speed
66
Short Pass Accuracy
63
Short Pass Speed
66
Long Pass Accuracy
66
Long Pass Speed
54
Shot Accuracy
70
Shot Power
55
Shot Technique
55
Free Kick Accuracy
60
Swerve
68
Header
73
Jump
70
Technique
57
Aggression
62
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
3
Condition
Skills
| Name | Polom |
|---|---|
| Full Name | Roman Polom |
| ID | 40835 |
| Nationality | Czech Republic |
| Club | Sparta Praha |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 17 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 179cm |
| Weight | 65kg |
| Shirt Number | 16 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
