64 Polyanskyy PES 2009
| Name | Polyanskyy |
|---|---|
| ID | 36324 |
| Nationality | Ukraine |
| Club | Shakhtar Donetsk |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 82kg |
| Shirt Number | 28 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
67
Attack
56
Defence
80
Body Balance
75
Stamina
74
Top Speed
73
Acceleration
75
Response
72
Agility
74
Dribble Accuracy
73
Dribble Speed
72
Short Pass Accuracy
66
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
67
Long Pass Speed
62
Shot Accuracy
74
Shot Power
63
Shot Technique
65
Free Kick Accuracy
66
Swerve
67
Header
70
Jump
75
Technique
70
Aggression
67
Mentality
50
GK Skills
63
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
| Name | Polyanskyy |
|---|---|
| ID | 36324 |
| Nationality | Ukraine |
| Club | Shakhtar Donetsk |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 82kg |
| Shirt Number | 28 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
