79 Pone Joels PES 2008
| Name | Pone Joels |
|---|---|
| ID | 66322 |
| Real ID | 786 |
| Nationality | Wales |
| Club | Free Agent |
| National Team | Wales |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 40 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 191cm |
| Weight | 89kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
81
Defence
88
Body Balance
60
Stamina
58
Top Speed
65
Acceleration
87
Response
66
Agility
50
Dribble Accuracy
55
Dribble Speed
53
Short Pass Accuracy
61
Short Pass Speed
56
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
43
Shot Accuracy
75
Shot Power
44
Shot Technique
41
Free Kick Accuracy
43
Swerve
55
Header
73
Jump
45
Technique
60
Aggression
70
Mentality
80
GK Skills
72
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Pone Joels |
|---|---|
| ID | 66322 |
| Real ID | 786 |
| Nationality | Wales |
| Club | Free Agent |
| National Team | Wales |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 40 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 191cm |
| Weight | 89kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
