56 Popov PES 2009
| Name | Popov |
|---|---|
| Full Name | Goran Popov |
| ID | 7015 |
| Nationality | Macedonia |
| Club | SC Heerenveen |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 85kg |
| Shirt Number | 20 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
55
Attack
68
Defence
83
Body Balance
78
Stamina
74
Top Speed
69
Acceleration
68
Response
67
Agility
68
Dribble Accuracy
68
Dribble Speed
64
Short Pass Accuracy
67
Short Pass Speed
65
Long Pass Accuracy
65
Long Pass Speed
55
Shot Accuracy
77
Shot Power
53
Shot Technique
51
Free Kick Accuracy
55
Swerve
70
Header
73
Jump
70
Technique
63
Aggression
67
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
| Name | Popov |
|---|---|
| Full Name | Goran Popov |
| ID | 7015 |
| Nationality | Macedonia |
| Club | SC Heerenveen |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 85kg |
| Shirt Number | 20 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
