63 Porokara PES 2010
| Name | Porokara |
|---|---|
| Full Name | Roni Porokara |
| ID | 36657 |
| Nationality | Finland |
| Club | Free Agent |
| National Team | Finland |
| Position | WF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 85kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
68
Attack
46
Defence
81
Body Balance
80
Stamina
78
Top Speed
77
Acceleration
71
Response
69
Agility
73
Dribble Accuracy
73
Dribble Speed
67
Short Pass Accuracy
66
Short Pass Speed
64
Long Pass Accuracy
66
Long Pass Speed
63
Shot Accuracy
75
Shot Power
64
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
62
Swerve
67
Header
72
Jump
74
Technique
74
Aggression
69
Mentality
50
GK Skills
72
Team Work
5
Condition
Skills
| Name | Porokara |
|---|---|
| Full Name | Roni Porokara |
| ID | 36657 |
| Nationality | Finland |
| Club | Free Agent |
| National Team | Finland |
| Position | WF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 85kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
