69 Porta PES 2009
| Name | Porta |
|---|---|
| ID | 37331 |
| Nationality | Uruguay |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 184cm |
| Weight | 72kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
74
Attack
30
Defence
81
Body Balance
72
Stamina
75
Top Speed
72
Acceleration
76
Response
72
Agility
75
Dribble Accuracy
70
Dribble Speed
67
Short Pass Accuracy
65
Short Pass Speed
66
Long Pass Accuracy
63
Long Pass Speed
76
Shot Accuracy
80
Shot Power
76
Shot Technique
55
Free Kick Accuracy
53
Swerve
81
Header
70
Jump
76
Technique
85
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
70
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Scoring
| Name | Porta |
|---|---|
| ID | 37331 |
| Nationality | Uruguay |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 184cm |
| Weight | 72kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players