61 Portillo PES 2010
| Name | Portillo |
|---|---|
| Full Name | Francisco Portillo Soler |
| ID | 41096 |
| Nationality | Spain |
| Club | Mlg Blanco/Azul |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 169cm |
| Weight | 63kg |
| Shirt Number | 29 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
64
Attack
44
Defence
70
Body Balance
73
Stamina
73
Top Speed
74
Acceleration
68
Response
73
Agility
76
Dribble Accuracy
71
Dribble Speed
76
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
75
Long Pass Accuracy
69
Long Pass Speed
65
Shot Accuracy
72
Shot Power
63
Shot Technique
65
Free Kick Accuracy
66
Swerve
64
Header
68
Jump
75
Technique
66
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
3
Condition
Skills
| Name | Portillo |
|---|---|
| Full Name | Francisco Portillo Soler |
| ID | 41096 |
| Nationality | Spain |
| Club | Mlg Blanco/Azul |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 169cm |
| Weight | 63kg |
| Shirt Number | 29 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
