95 Proquinei (Platini) PES 2009
| Name | Proquinei |
|---|---|
| Real Name | Platini |
| ID | 68319 |
| Real ID | 2783 |
| Nationality | France |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 179cm |
| Weight | 73kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
90
Attack
32
Defence
72
Body Balance
73
Stamina
82
Top Speed
76
Acceleration
85
Response
85
Agility
95
Dribble Accuracy
78
Dribble Speed
96
Short Pass Accuracy
78
Short Pass Speed
94
Long Pass Accuracy
80
Long Pass Speed
95
Shot Accuracy
82
Shot Power
92
Shot Technique
99
Free Kick Accuracy
95
Swerve
83
Header
85
Jump
96
Technique
85
Aggression
78
Mentality
50
GK Skills
90
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Tactical Dribbling
- Reaction
- Passing
- 1-on-1 Scoring
- Shooting from Distance
- Penalties
- One-Touch Pass
- Outside of the Boot
| Name | Proquinei |
|---|---|
| Real Name | Platini |
| ID | 68319 |
| Real ID | 2783 |
| Nationality | France |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 179cm |
| Weight | 73kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players