62 Ptruimpaul PES 2010
| Name | Ptruimpaul |
|---|---|
| ID | 53398 |
| Nationality | France |
| Club | C.S. Squanoer |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 82kg |
| Shirt Number | 10 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
73
Attack
50
Defence
68
Body Balance
76
Stamina
74
Top Speed
75
Acceleration
70
Response
77
Agility
79
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
81
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
80
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
67
Shot Accuracy
75
Shot Power
65
Shot Technique
73
Free Kick Accuracy
75
Swerve
60
Header
69
Jump
79
Technique
70
Aggression
73
Mentality
50
GK Skills
73
Team Work
4
Condition
Skills
- S06 Outside Curve
- Playmaking
| Name | Ptruimpaul |
|---|---|
| ID | 53398 |
| Nationality | France |
| Club | C.S. Squanoer |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 82kg |
| Shirt Number | 10 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
